Aralık
9
2016
Teknoloji
0
1,204

Uçaklara uydu destekli yüksek hızlı internet geliyor

Uçaklara uydu destekli yüksek hızlı internet geliyor

Alman Deutsche Telekom ve İngiliz uydu şirketi İnmarsat arasında imzalanan anlaşmayla birlikte Avrupa semalarına yüksek hızlı internet geliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte son yıllarda özellikle Amerika’da yaygınlaşan uçak içi internet hizmeti, artık Avrupa’da da uydu destekli olarak 4G hızında yolculara sunulacak. Ücretli olan bu hizmet, şirketlerin son yıllarda pek göze batmayan önemli gelir kaynaklarından biri oldu. Alman ve İngiliz firmaları da bunu ciddiye almış olacak ki, Aviation Network adı altında birleşerek, Avrupa semalarında ve kıtalararası yolculuklarda yolcularına yüksek hızda (4G) deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Oluşturulan sistem sayesinde, uçaktaki alıcılar hem dünyadaki, hem de dünyanın yörüngesinde bulunan uydulardaki vericilerden sinyal alacak. Böylelikle uçak yerdeki uydularla bağlantısı yavaşlayacak kadar yükselirse, otomatik olarak yörüngedeki uydulara baplanacak. Böylelikle yolcuya kesintisiz yüksek hızda internet hizmeti sağlanacak.

Avination Network adıyla piyasaya çıkacak olan firmanın ilk müşterisi Lufthansa olacak. Aktarılana göre British Airways’te bu sisteme ilk dahil olacak firmalardan.

Uçakta yüksek hızlı internet teknolojisinin, kısa sürede özellikle Avrupa’daki uçak firmalarının büyük bölümüne yayılacağını söylemek mümkün.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu