Şubat
27
2017
Mobil
0
231

WhatsApp Durum özelliği Türkiye'de!

WhatsApp Durum özelliği Türkiye'de!

Snapchat'i bir türlü deviremeyip sürekli kopyalayan ve bu girişimlerinden dolayı basında kopyacı olarak gösterilen Facebook, şimdi de sahibi olduğu WhatsApp'a Snapchat tarzı bir özellik ekleyeceğini duyurdu. WhatsApp Blog üzerinden yapılan açıklamaya göre; WhatsApp'ın 8. yılı şerefine WhatsApp Durum bölümü güncellenecek. Peki, WhatsApp Durum özelliği neler sunuyor?

WhatsApp Durum özelliği ne sunacak?

WhatsApp'a gelecek olan güncelleme ile WhatsApp durum özelliği aynı Snapchat gibi olacak. Uçtan uca şifrelenecek denilen yeni durum özelliği ile WhatsApp durumunuza aynı Snapchat'teki gibi fotoğraf ekleyebileceksiniz. Eklediğiniz bu fotoğraflar 24 saat sonra otomatik olarak silinecek.

WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme sisteminin normal mesajlaşmada bile bir yığın güvenlik açıklarına sahip olduğu düşünülünce; yeni durum özelliğinin ne kadar güvenli olacağının meçhul olduğunu söyleyebiliriz.

İlk etapta iOS ve Android platformlarında bugünden itibaren OTA üzerinden gelecek olan güncelleme ile sunulacak WhatsApp Durum özelliğinin, Windows Mobile cephesine ne zaman geleceği bilinmiyor.

Eğer WhatsApp Durum özelliği hala aktif olmadıysa; uygulamayı silip tekrar yüklemenizi öneriyoruz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu