Haziran
24
2017
Yazılım
0
3,429

Windows 10'a beklenen özellik geliyor!

Windows 10'a beklenen özellik geliyor!

Windows 10 için çok yakında yayınlanacak olan güncelleme ile uzun zamandır beklenen özelliğin geleceği müjdelendi.

Windows 10 Insider Preview Build 16226 sürümünde ortaya çıkan bilgiye göre; GPU performans izleme özelliği, yıllarca bekledikten sonra nihayet Windows 10 için yaklaşan Fall Creators Update ile Windows Görev Yöneticisi'ne gelecek.

Windows 10'daki Görev Yöneticisi, İşlemci, depolama alanı ve ağınız için yaptığınız gibi Performans sekmesinin altında GPU'nuz için kullanım istatistikleri sağlıyor. Microsoft, GPU'nun her bir değişik bileşeni için kullanım teferruatlarını almanızı sağlayarak bunu biraz daha ileri götürüyor.

Sözgelişi; GPU'nuzun ne kadarının video kod çözme için veya sanal gerçekliği güçlendirmek için kullanıldığını, GPU'nuzun isimi, sürücü sürümü numarası gibi şeyler de dahil olmak üzere GPU'nuzla alakalı temel bilgileri gösteriyor.

Microsoft, ayrı olarak Görev Yöneticisi'ne, GPU'nuzun ne kadarının bir oyun tarafından veya diğer tüm süreçlerden istifade ettiğini bulabilmeniz için yeni bir GPU sütunu ilave ediyor.

Son olarak, hazan aylarında yayınlanacak olan Windows 10 Fall Creators Update aktüellemesi ile bu özelliğin Windows 10'a geleceğini belirtelim.

1498118967_windows-10-gpu.png

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu